Ako funguje?

AKO FUNGUJE ANTIMIKROBIÁLNY ÚČINOK NANOČISTIČA?

Tak ako v prírode! Efekt je založený na jednom z najprirodzenejších fyzikálnych a chemických princípov: fotokatalýze. Fotokatalýza je „zvýšenie rýchlosti fotoreakcie v prítomnosti katalyzátora“. Katalyzátor sa nemení a nevyčerpáva sa chemickou reakciou. Rovnako ako pri fotosyntéze, kde chlorofyl zachytáva slnečné svetlo a premieňa vodu s oxidom uhličitým na kyslík a glukózu, náš systém produkuje silný čistiaci prostriedok, ktorý dokáže premeniť organické látky na oxid uhličitý a vodu.

Fotokatalýza je proces aktivovaný svetlom a vzduchom. Akonáhle je nanočistič prítomný z týchto prvkov začína mocný proces, ktorý vedie k premene baktérií, húb a vírusov na neškodné látky. Fotokatalytické povrchy zabraňujú mikroorganizmom rast a neumožňujú hromadenie substancii mikroorganizmov,ktorými saživia. Antibakteriálny, virucídny a anti-znečisťujúce účinky fotokatalytického systému sú spúšťané produkciou reaktívnych foriem kyslíka (ROS) generovaný systémom nanočističov. Zjednodušene povedané: fotóny obsiahnuté vo svetle uvoľňujú reaktívny kyslík z oxidu titaničitého zabudovaného vo vláknach nanočističa a eliminovať zachytené baktérie a vírusov (inými slovami: zabráni ich šíreniu).

 

Výskum virucídnych účinkov sa uskutočnil na oddelení hygieny a verejného zdravotníctva v Univerzite vo Florencii (laboratórium je certifikované na virologické monitorovanie a je povolené národnými orgánmi Stredisko OMS pod názvom Národný zdravotný ústav – oddelenie infekčných chorôb).

Použitý materiál bol široko validovaný mikrobiologickými analýzami v súlade s normou ISO 27447: 2009 vykonávané certifikovanými laboratóriami, ako sú Biochemie Labs vo Florencii a Experimental Zooprofyalktický inštitút v Terame.

Jedinečné know-how

Nanocleaner sa vyrába na základe dvoch patentov

Patent na produkt

Podstata patentu spočíva v kompozitnej štruktúre – sieťka proti hmyzu ako základná vrstva, nanovlákenná membrána a krycia, ochranná vrstva.

Patent na výrobné technológie

Výrobný proces, ako sa výrobok vyrába. Oba patenty sú dôkazom jedinečnosti produktu a zároveň už 20 rokov chránia toto jedinečné know-how, ktoré nikto iný nevie využiť.

sk_SKSlovak